Sekėjai

2010 m. rugsėjo 23 d., ketvirtadienis„Dainuojančių akmenų slėnis Madzuchai“ - partnerystės sodas.

„Dainuojančių akmenų slėnis''- tai mūsų, žemaičių, ir Japonijos Žemės menininkų kompanijos ( http://japanese-landscape.com ) kuriamas unikalus didžiausias Europoje (www.jgarden.org) japoniškas sodas (16 ha).
Projektas atsirado iš svajonės, meilės ir noro sukurti Žemaitijai kūrinį. Šis darbas – tai duoklė Žemei Motinai.

Kretingos rajone įgyvendinamu projektu Dainuojančių akmenų slėnis „Madzuchai“ siekiama sukurti unikalų traukos objektą vietiniam ir atvykstamajam turizmui. Jį įgyvendina specialistai iš Japonijos.

Atskleisti akmenų didybę, vietovės stiprybę buvo pasirinkta japoniško sodo idėja. Žemaičiai paskutiniai pagonys Europoje, šintoizmas - Japonijoje populiariausia religija, labai artima pagonybei. Japonijoje daugiau nei 200 mln. šventų akmenų.
Japonijos dvasią geriausia perprasti lankantis jos soduose. Japonijos sodai — daugiau žmogaus idėjos, o ne gamtos kūrinys. Įspūdingi kraštovaizdžio objektai — uolos, augalai, medžiai ir tvenkiniai — vertinami kaip dvasių buveinės ir simboliai.
Uolos, suformuoti medeliai, augalai, grėbliu išvagotas smėlis, akmenys — sukuria ypatingą gamtos ir žmogaus veiklos darną. Japonų sodai iš naujo priverčia pajusti gamtos grožį.
Žmogus daug vietų vadina stipriomis. Ta stiprybė susijusi ne tik su svarbiais Žemės taškais, tačiau ir su į juos įdėta žmogaus dvasine energija: kokia buvo įdėta, tokią ir jaučiame...

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą