Sekėjai

2010 m. lapkričio 15 d., pirmadienis

Indiškas svogūnas Corbis/ScanpixŠis hiacintinių (Hyacinthaceae) šeimai priklausantis augalas, kad ir kaip būtų keista, yra kilęs ne iš Indijos, o iš Afrikos. Indiškasis svogūnas (Ornithogalum caudatum) turi gana didelę šviesiai žalios spalvos svogūno galvutę. Lapai diržo formos, svogūno galvutės viršuje sudarantys vamzdelį. Žydėti pradeda 2–3 gyvenimo metais, žydi išleisdamas stambią strėlę – žiedynkotį, kuris gali būti net metro ilgio. Žiedyno gale yra kekė, sudaryta iš baltai žalsvų žiedų.

Paprastai vaistams naudojami augalo lapai. Juose esančios gleivės skatina kraujo tekėjimą į skaudamas vietas, alkaloidai suteikia nuskausminamųjų savybių. Taigi indiškojo svogūno taikomi gydant galvos skausmus, radikulitą, podagrą, artritą, artrozes, sumušimus, vabzdžių įkandimus, herpesą (pūslelinę). Dažniausiai naudojami švieži patys seniausi augalo lapai; nupjaunamas apie 2 cm ilgio lapo gabalėlis ir juo trinama skaudama vieta.

Taip pat iš indiškojo svogūno galima pasigaminti lapų košelę, sultis (košelė išspaudžiama pro marlę), užpilą, nuovirą, spiritinę trauktinę, tepalą (sumaišant sultis ar košelę su vazelinu).

4 komentarai:

 1. Hi Jonas

  This is BEAUTIFUL....EXCELLENT....AMAZING....Superb

  Your a great photographer.

  Regards, Joop

  AtsakytiPanaikinti
 2. Jonas!
  thanks to the translator could not only learn about the beautiful flower but also on this exotic plant.

  AtsakytiPanaikinti
 3. hi...your blog got lots of beautiful pictures..I love it...

  AtsakytiPanaikinti