Sekėjai

2011 m. rugpjūčio 28 d., sekmadienis

„Nepaprastai turtinga Žuvinto ežero ir jo apylinkių augalija ir gyvūnija, neturinti kito pavyzdžio Lietuvoje, verta to, kad būtų išsaugota.“

Tadas IVANAUSKAS

Žuvinto biosferos rezervatas įsteigtas, jo nuostatai, Žuvinto biosferos rezervato ir jo zonų ribų planas patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1817. Rezervatas yra Alytaus apskrities Alytaus r. Simno seniūnijos (6954 ha) ir Lazdijų r. Krosnos seniūnijos (1180 ha) bei Marijampolės apskrities Marijampolės sav. Gudelių ir Liudvinavo seniūnijų (10361 ha) teritorijose. Tai pirmasis tokio tipo rezervatas Lietuvoje.

Žuvinte vasarą palydi rekordiniai gervių pulkai. Į didžiausią Lietuvos šlapynę nakvynėn suskrendančių gervių pulkai jau artėja prie pusantro tūkstančio paukščių. Šios savaitės viduryje rezervato darbuotojai suskaičiavo 1440 gervių, prieš saulėlydį tūpiančių nakvoti Žuvinto palių centrinėje dalyje, o pasirodo, liko nesuskaičiuoti dar keli būreliai, nakvynei pasirinkę pelkėtą rytinę Žuvinto paežerę.
http://www.zuvintas.lt

Lepelionių piliakalnis
Stakliškių sen , Prienų rajono sav.

Lepelionių piliakalnis su gyvenviete, vad. Balnakalniu, Napoleono kepure, yra 0,55 km į PR nuo Lepelionių k. kapinių, šalia Aukštadvario - Jiezno kelio. Piliakalnis archeologų netyrinėtas. Į R ir Š nuo piliakalnio yra senovės gyvenvietė-randama lipdytos keramikos lygiu ir grublėtu paviršiumi.