Sekėjai

2011 m. lapkričio 23 d., trečiadienis


Maždaug 12 km į šiaurę nuo Šiaulių, netoli Šiaulių – Rygos geležinkelio linijos, laukuose stovi nelabai didelis, pailgas, per vidury įdubęs kalnas, visas tankiai nustatytas kryžiais. Tai garsusis Kryžių kalnas, liudijantis pagarbą ir ištikimybę kryžiaus aukai, per kurią Kristus išgelbėjo visų laikų ir kartų žmones.
2011 m. lapkričio 22 d., antradienis


Naktis Krekenavoje


Tik 50 km į šiaurę nuo Vilniaus įsikūręs Asvejos regioninis parkas (11589 ha) gausius lankytojus žavi vien didžiausių ir sudėtingiausių dubaklonių sankirta ir juose prisiglaudusiais be galo skaidriais ežerais ir žmogaus nepaliestomis pelkutėmis. Be abejonės, didžiausia vertybė, davusi vardą ir šiam parkui – 1015 ha ploto ir ilgiausias Lietuvoje Asvejos ežeras (22 km,) nutįsęs nuo šiaurrytinės iki pietvakarinės parko ribos. Ežeras išvingiavęs lyg upė – vidutinis jo plotis tesiekia 340 m. Ežere net 16 gilesnių daubų, kurių giliausioji viršija 50m.

2011 m. lapkričio 21 d., pirmadienisLietingas rytmetis

Vakar Vilniuje, Katedros aikštėje, buvo uždegtos 15 377 žvakutės. Taip buvo paminėta žuvusiųjų per eismo įvykius diena. Tiek per visus Nepriklausomos Lietuvos metus mūsų keliuose užgeso gyvybių.

2011 m. lapkričio 19 d., šeštadienisJagomantas arba Agamantis - ežeras rytų Lietuvoje, Švenčionių rajone, Asvejos regioniniame parke. Ežerą supa Dubingių miškas.