Sekėjai

2013 m. vasario 22 d., penktadienis


Vilniaus Antakalnio kapinės yra rytinėje miesto dalyje, kalvotame pušyne, netoli gyvena­mųjų namų. Įkurtos 1809 m., jos greitai plėtėsi. Iš pradžių būta keturių atskirų kapinių, skirtų pasauliečiams, kariams, našlaičiams ir Pirmojo pasaulinio karo dalyviams laidoti. Vėliau susiformavo vientisos kapinės. Čia palaidoti įvairių tautybių Antrojo pasaulinio karo kariai, 1991 m. Sausio 13-osios bei Medininkų tragedijos aukos, menininkai, politikai ir kiti visuomenei nusipelnę žmonės, taip pat perlaidoti ir keletas tūkstančių Žirmūnuose rastų Napoleono armi­jos kareivių.
j Antakalnio kapines tarnystė nuvesdavo ir pal. Mykolą Sopočką. Tapęs karo kapelionu, kartais pamaldoms naudodavo apleistą jose stovinčią koplyčią. 1995 m. prie Sausio 13-osios ir Medininkų aukų kapų pastatyta skulptoriaus S. Kuzmos Pieta perteikė viltingos kančios ir aukos mintį, išreikštą Jono Pauliaus II1993 m. rugsėjo 5 d. meldžiantis prie jų kapų: 
 „Ateinu, o Viešpatie, kaip ramybės ir vilties piligrimas, kad prie kapų pasku­tinių Lietuvos kankinių, jų protėvių ir jų senų priešų skelbčiau tikėjimą Tavim ir mūsų prisikėlimu."

1933 m. į Antakalnio kapavietę buvo palaidota daug ekshumuotų lenkų karių. Anot E. Malachovičiaus, šioje kapavietėje, po kukliais betoniniais kryželiais, po išlikusiais ir neišlikusiais kauburėliais ilsisi apie 1600 lenkų kareivių. Netoliese, į pietus, yra apie trisdešimt 1932−1937 m. mirusių lenkų kareivių kapų.

3 komentarai:

  1. Lovely photos, although the subject matter is sombre.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Ši paskutinė nuotrauka kryžių ant sniego daro didžiausią įspūdį. Pagarbiai

    ta ostatnia fotografia krzyży w śniegu robi największe wrażenie. Pozdrawiam

    AtsakytiPanaikinti